O kampanii

Ciągniemy władzę za język z myślą o tych, którzy jeżdżą tramwajem, korzystają z autostrad, chodzą do teatru, do szkoły czy na basen, biorą udział w wyborach, demonstrują pod sejmem, prowadzą polityczne dyskusje przy świątecznym stole czy korzystają z rent i zasiłków – z myślą o nas wszystkich.

Wybierając prezydenta, posłów czy radnych, chcemy, żeby jak najlepiej dbali o nasze wspólne dobro. Dobrze wiemy, że nie zawsze wywiązują się z powierzonych im zadań. Czasem widać to gołym okiem, ale czasem trzeba zainteresować się tym, co robi wybrana przez nas władza, pociągnąć ją za język, by sprawdzić, czy podejmuje właściwe decyzje i nie marnotrawi naszych pieniędzy. Sieć Obywatelska Watchdog Polska zadaje pytania prezydentom, premierom, posłom, partiom, wójtom, radnym, szkołom, szpitalom. Pytamy o to, co dzieje się w dużych miastach i małych miejscowościach. O to, dlaczego kuzyn sołtysa wygrał przetarg i jak rząd pracuje nad ustawami.

Pytamy, bo chcemy mieć wpływ na to, co się dzieje na naszym osiedlu, w naszym mieście i państwie. Pytamy, żeby władza nauczyła się odpowiadać, żeby wiedziała, że mamy prawo ją sprawdzać. Naszym zdaniem pytanie to najskuteczniejszy sposób sprawdzania rządzących.

Władza decyduje o tym, na co wydać 99 % Twoich podatków, Ty przekaż pozostały 1% na kontrolę jej decyzji. Pomóż nam ciągnąć władzę za język ! KRS 0000181348